4. Kliniczna Terapia Wodna dla rodziców dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym - Fizjoterapia Dziecięca u pacjenta w domu - 507 801 675

Przejdź do treści
KURS KLINICZNA TERAPIA WODNA DLA RODZICÓW DZIECI Z MÓZGOWYM PORAŻENIEM DZIECIĘCYM
Opis szkolenia
Prowadziłam badania, z których wynika, że rodzice pacjentów chcieliby częściej mieć prowadzoną Kliniczną Terapię dla swojego dziecka, a na przeszkodzie mogą stać dostępność terapeuty Klinicznej Terapii Wodnej, kwestie finansowe dla rodzica i dostępność terytorialna. W rozmowach często dochodziliśmy do wniosku, że oni mogliby się nauczyć Klinicznej Terapii Wodnej w węższym zakresie, dopasowanym do potrzeb ich dziecka.

Zainspirowało mnie to i przygotowałam krótki kurs, elastyczny czasowo wdrażający rodzica do samodzielnej terapii dla swojego dziecka Klinicznej Terapii Wodnej.

W programie kursu uwzględniłam podstawowe elementy wymagane w Klinicznej Terapii Wodnej oraz wybrane sekwencje, które będą dostosowane do potrzeb pacjenta.

Dzięki temu kursowi rodzic nie będzie musiał się martwić o dostępność czasową i miejscową terapeuty Klinicznej Terapii Wodnej, o koszty prowadzenia terapii oraz częstotliwość terapii. Dzięki temu kursowi będzie mógł sam dać swojemu dziecku terapię tyle razy ile będzie chciał nie ponosząc dodatkowych kosztów i czekając na termin u terapeuty.

Można wstępnie skalkulować, że chcąc skorzystać z terapii Klinicznej Terapii Wodnej u terapeuty koszt roczny wyniósłby 12 000 zł, ponieważ jednak sesja Klinicznej Terapii Wodnej kosztuje 250 zł raz 4 w miesiącu razy 12 miesięcy daje łącznie w jednym roku 12 tysięcy złotych. A co z następnymi latami, ewidentnie korzyść dla rodzica i dziecka, tak naprawdę dla całej rodziny, bo są to spore oszczędności.

Dodatkowo pozwala to rodzicom czuć się bezpiecznie z dzieckiem w wodzie podczas wakacji co stwarza więcej możliwości spędzania wspólnego czasu. To ważne dlatego, że wielu rodziców zaznaczało iż boją się iść w wolnym czasie na basen z dzieckiem gdyż nie chcą mu zrobić krzywdy, np. przez nie umiejętne podtrzymywanie wodzie.

Czas i forma kursu
Kurs odbywałby się po mojej  sesji terapeutycznej Klinicznej Terapii Wodnej w dwie niedziele
w miesiącu, łącznie byłyby to cztery spotkania trwające po 90 minut w wodzie. Pracowalibyśmy razem z twoim dzieckiem , gdzie uczyłabym Ciebie kolejnych kroków, technik wspomagań, który wykorzystuje podczas sesji terapeutycznych Klinicznej Terapii Wodnej. Wpierw pokazuję Tobie jak ja to robię, następnie prowadzę Ciebie tak abyś potrafił zrobić to tak samo jak ja. Po czterech spotkaniach będziesz mógł już samodzielnie prowadzić terapię z swoim dzieckiem.
Bonusem dla Ciebie będzie dodatkowa możliwość, abyś po okresie miesiąca nagrał na video jak prowadzić sesje wodną terapeutyczną ze swoim dzieckiem. To nagranie prześlesz mi drogą elektroniczną poprzez wskazany kanał do mojej oceny. Po zapoznaniu się z nagraniem otrzymasz ode mnie informacje oraz wskazówki co ewentualnie poprawić. Pozwoli Ci to upewnić się, że dobrze prowadzisz samodzielną terapię z dzieckiem.

Informacje organizacyjne
Miejsce kursu: Tarnowskie Termy w Tranowie Podgórnym
Czas kursu: 4 sesje 90 minutowe + konsultacja video
Rodzaj kursu: sesje indywidualne

W cenie wliczono:
- czas szkoleniowy
- wiedza terapeuty
- wynajem basenu
- konsultacja video po kursie
- 6 godzin kursu w 4 spotkaniach po 1,5 godziny.

Łączny koszt kursu wynosi 3900 zł. Płatność 14 dni przed rozpoczęciem kursu.

Fizjoterapia Dziecięca Aleksandra Koziorowska
mgr Aleksandra Koziorowska
Tel. 507 801 675
E-mail: biuro@fizjoterapiadziecieca.pl
Międzynarodowy Instytut
Fizjoterapii Dziecięcej Sp. z o.o.

Aleksandra Koziorowska
Tel. 507 801 675
E-mail: biuro@icpi.pl
Wróć do spisu treści